Sizden Gelenler
Sizden Gelenler
ihinsel engelli eğitilebilir
Zihinsel engelli eğitimleri
İZMİR HAVA DURUMU
IZMIR
ANKETLER
Engelli bir yakınınız var mı? Varsa hangisi?
Oy ver

Diğer Anketleri Gör

Sayın üyemiz,  Tüzüğümüz gereği dernek 2. Olağan Genel Kurulu 18 Şubat 2014 günü saat 12.00’de (1766 sokak No: 10 D:1 Karşıyaka) adresindeki dernek büromuzda aşağıdaki gündemle yapılacaktır. Üye salt çoğunluğu sağlanamadığı takdirde aynı adreste 11 Mart 2014 günü saat 12.00 de yapılmasına, genel kurul tarihinden 15 gün önce denetleme kurulunun göreve çağrılmasına ve aynı gün üyelere ve gerekli yerlere ilanın yapılmasına oybirliği ile karar verilmiştir. Katılımınızı rica ederiz. (31.01.2014) Kazed Yönetim Kurulu  Gündem için tıklayınız.

Özelde zihinsel engellilerin, genelde ise bütün engel gruplarının haklarının iyileştirilmesi ve insan haysiyetine uygun bir yaşam sürmelerini temin etmek üzere bir araya geldik. Ülkemizdeki gelişmeleri ilgiyle takip ediyoruz ve eksikleri çok iyi biliyoruz.

Kazed olarak hedeflerimiz:
Nihai hedefimiz olan zihinsel engelli bireylerin profesyonel disiplinlerin kontrolü ve etkinlikleri altında, insan kaynakları çerçevesinde, ömür boyu hayatlarını güven içinde sürdürebilecekleri yaşam merkezleri hazırlamak üzere kararlılık içinde hedefimize doğru ilerlerken bilgilerimizi ve deneyimlerimizi artırıp biriktirmeye, bu konudaki iyi örnekleri görmeye, bulmaya çalışıyoruz.

Engelli çocuk sahibi ailelerin buluşmaları ve kısa soluklanma imkanı bulabilecekleri bir mekan organize etmeye çalışıyoruz. Bu mekan bazen bir kafe olarak buluşma yeri, bazen ihtiyaç halinde çocuğun emanet edilebileceği bir misafirhane bazen bir eğitim programına katılabileceğimiz bir danışma ofisi olarak çok işlevli bir şekilde düzenlenecek.

Bilgiye ulaşma ve bilgiyi paylaşma merkezi de diyebileceğimiz bu mekanı organize etmeye çalışıyor ve Sizleri de aramızda görmek istiyoruz...
  ÇATAL Ailesi nin En Mutlu Günü 8.3.2013   
ATAJ Anadolu Tanıtım Ajansı sahibi Cavidan HASTÜRK Hanımefendiye ait Engelli sandelyesi, Derneğimiz KAZED aracılığıyla; Çatal Ailesinsin 20 yaşındaki oğulları Zihinsel ve Bedensel Engelli Mustafa Can ÇATAL ın kullanması için, baba Tahir Beyin Derneğimize müracaatı neticesinde Yönetim Kurulu tarafından Aileyle tanışılmış ve teslim edilmiştr. İyi günlerde kullanılması dileğiyle...
[Haberin Devamı]  
  ENGELSİZMİR 2013 Stratejik Planı Arama Konferansına Katıldık 8.10.2012   
Türkiye'de bir ilk: Engelli Stratejik Planı
[Haberin Devamı]  
  Völklingen Belediyesi ile Sosyal ve Kültürel Çalışma 2.6.2012   
Türk Hemşehrilerinin Sosyal ve Kültürel yaşama katılım istek ve heyecanlarını arttırmak için, bizim, orada yaşayan Türk topluluğuna hitap edip, bizim Türkiye’de var etmeye çalıştığımız şeylerin orada var ve yararlanmalarınıza açık olduğunu onlara anlatmak. Bu kurumların başındaki yöneticilere de katılım yolundaki önerilerimizi dinletmekti.
[Haberin Devamı]  
  Patnos 1. Engelliler Haftası Festivali 30.4.2012   
Patnos Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Patnos Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin de destek sağladığı "Patnos 1. Engelliler Haftası Festivali" çalışmaları geniş katılım olması amacıyla devam ediyor. 5-6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Festivalin Komisyonu, Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Tunç başkanlığında, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Zihinsel Engelliler …
[Haberin Devamı]  
  Zihinsel Engelliler Atletizmde Yarıştı 26.4.2012   
Rize'de zihinsel engellilere yönelik atletizm ve uzun atlama yarışmaları yapıldı. İslampaşa atletizm pistinde, Uluslararası Özel Olimpiyatlar Türkiye Temsilciliği tarafından yapılan yarışmalarda kentteki özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerindeki zihinsel engelli öğrenciler yarıştı. Yarışmaların sonunda dereceye girenlere madalya ve çeşitli hediyeler verildi.
[Haberin Devamı]  
  Zihinsel Engelliler Okullarında Ağız ve Diş Sağlığı Taraması 26.4.2012   
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın ''2012 yılı Koruyucu Sağlık Hizmetleri'' projesi kapsamında Sakarya'da zihinsel engellilerin eğitim gördüğü okullarda, ağız ve diş sağlığı seminerleri ve diş taramaları gerçekleştiriliyor.
[Haberin Devamı]  
   
    Haber Sayfa No :1     KAZED Karşıyaka Akademi Zihinsel Engelliler Derneği 2012 © Kaynak gösterilerek sitemizdeki verilerden yararlanılabilir
Bu web sitesi bir AKS-BİM Ltd. Şti. ürünüdür. Model A6W. 2012 . www.aksbim.com.tr